Já na pejsky vůbec nemyslím ... ale ten Bary ...

Kterak Bary o panictví přišel


aneb žádné saky paky
Alma - osobní stránka feny BSP
štěňata
Jak jsem jela na výstavu
Jak jsem byla u ženicha 2
Bernský salašnický pes - o plemeni
zkušenosti dalších chovatelů

e-mail kontakt: cita@seznam.cz

"... ale on náš Bary zatím nemá zkušenosti, je v této oblasti takový moula ..." - takto mě připravovala paní Baryho, krycího psa, za kterým jsme se chystali v květnu 2001.

Tentokrát šlo už o čtvrtý pokus, tak jsme vybrali Jihlavě nejblíže žijícího pejska, který pro krytí připadal v úvahu (a je uveden v krycím listu). Podle doporučení MVDr. Jílka z Třeště a velmi ochotného hlavního poradce chovu MVDr. Doubka jsme chtěli jet za pejskem několikrát (dokud bude Alma ke krytí svolná).

Po všech konzultacích s výše uvedenými doktory jsem srovnal záznamy z minulých hárání, znova přečetl chytré knížky a nabyl přesvědčení, že předchozí dvě krytí byla pravděpodobně pozdě :o(
Mám podezření, že výsledek stěru, který jsme nechali dělat při prvním z těchto pokusů (stěr jsme dělali tenkrát a až nyní) byl klasicky 'léčitelský' - pan doktor (nejmenovaný z Jihlavy) mě vyslechl, zjistil co mám v plánu, vyinkasoval a řekl mi to, co jsem chtěl slyšet. Možná se mýlím, ale jisté je - výsledek stěru berte pouze orientačně. Nestavějte na něm. Mě bohužel utvrdil ve špatném určení správného termínu krytí (v každé knížce je to trochu jinak).

Nebudu předbíhat - i tentokrát se nemusí štěňátka povést. Raději se vrátím k samotnému krytí, které bylo velmi zajímavé. Takže Bary. Moula. Prý ...

V pátek večer jsme přijeli do malebné jihočeské vesničky (5 km od Jindřichova Hradce). Pozdravili jsme se s milými majiteli Baryho a nechali 'zvěř' na volno na zahradě. Očekávali jsme dlouhou předehru a dvoření.

Bary byl jiného názoru. Okamžitě začal na Almu naskakovat a po několika neúspěšných pokusech - Alma totiž asi očekávala 'jemnější' postup - vypustil semeno do trávy. Baryho páníčci byli zklamaní, mysleli, že je po všem a Bary zůstane nedotčeným panicem.

Nechali jsme tedy Baryho odfrknout, dali si výtečnou buchtu a pustili jsme oba pejsky opět k sobě. Tentokrát jsem sotva stačil odložit foťák. Bary Almu napíchl při prvním naskočení. Svázání trvalo přibližně 20 minut. Žádné komplikace.

Domluvili jsme se, že s Almou přespíme a ráno (v 6.30 :o) )zkusíme znovu. Bary odjel domů do Hradce.

Alma mě probudila o půl páté! Od té chvíle co jsem otevřel oči, až do příjezdu Baryho nervózně přešlapovala po domě. Bylo vidět, že už se nemůže dočkat.

Bary přijel o něco dříve. Vyprázdnil se ještě před domem a na zahradu vtrhl jako torpédo. Za 5 vteřin byl na Almě a po dvaceti minutách jsme mohli jet domů! ... Tentokrát byli Baryho páníčci překvapeni podruhé - jeho šikovností.

Nebudu Vás napínat: další dva pokusy měly naprosto stejný scénář:
přijeli jsme, Bary začal v chalupě vyvádět, já jsem Almu dovedl na zahradu, nechal ji vyprázdnit, řekl jsem "vypusťte Krakena ( :o)) )", pán Baryho mávl na paní, ta Baryho vypustila z domu, Bary se přiřítil, popoběhli s Almou 10 metrů, naskočil na ní a ta za dvacet minut spěchala do auta ...

Po posledním krytí jsme nechali oba pejsky ležet v klidu na zahradě. Poprvé se nám podařilo udělat pár fotek obou pohromadě.

Co k tomu dodat? Snad jenom zážitky se štěňátky, narodí-li se a budou v pořádku. Už se těším!

27.7.2001, (0:00-7:15 SEČ): štěňátka jsou na světě!

Když v textu mluvím o panictví v žertovném tónu a používám tohoto termínu u zvířat, dovolte mi malé vyznání a upřesnění:

Panictví a panenství je před Bohem velmi vzácné, je-li zachováno do manželství. Není to věc, kterou bych chtěl zlehčovat.

Nečiní mi problém o těchto věcech mluvit. Nechci být "prudérní" ve špatném smyslu slova. Sex patří do vztahu mezi mužem a ženou (kteří spolu žijí v manželské smlouvě). Bůh stvořil člověka jako muže a ženu a viděl, že to je dobré.

V Bibli najdete mnoho míst, kde Bůh krásně, hluboce a otevřeně hovoří o vztahu mezi mužem a ženou, včetně tělesného (například Píseň písní ve Staré Smlouvě).

Děkuji za porozumění. Více najdete zde.

Alma - osobní stránka feny BSP * štěňata k odběru * Jak jsem jela na výstavu * Bernský salašnický pes

e-mail kontakt: cita@seznam.cz * home * hledej