zamilovaný pohled

Jak jsem byla u ženicha 2


Alma - osobní stránka feny BSP
štěňata
Jak jsem jela na výstavu
Jak jsem byla u ženicha 1
Kterak Bary o panictví přišel
Bernský salašnický pes - o plemeni
zkušenosti dalších chovatelů

e-mail kontakt: cita@seznam.cz

Termín nám vyšel dokonale - 29. až 30. října (2000). A zrovna 28. října měl můj pán cestu do Banské Bystrice, do školy. Proč že se tak pán radoval z tohoto termínu? Inu, nemáme to za pejskem zrovna nejblíže ... 305 km! Takže nastalo velké telefonování, domlouvání, plánování, balení ...

V sobotu, kolem půlnoci, mě pán naložil a jeli jsme. V Jihlavě jsme přibrali jednoho, v Bystřici nad Pernštejnem druhého a ve Frýdku-Místku třetího (vlastně třetí - je to spolužačka) spolužáka, a o půl šesté ráno jsme byli u Endyho kousek od Bystřice nad Olší. Šupla jsem do jeho kotce a pán mě opustil. Pokračoval do Bystrice.

Endyho nám vybral pan Doubek - poradce chovu.

Je to borec. Myslím hlavně Endyho. Zalíbil se mi pořádně, i když byl zatím zavřený ve sklepě. Vyváděl jako správný plemeník. Den jsem strávila pískáním u dveří nebo sklepního okénka. Ven se ale Endy nedostal, tak jsem u branky vyhlížela pána.

Konečně jsem se dočkala. Vrátil se večer.

Následující den jsem konečně mohla být s Endym. Měli jsme spolu pěkné chvíle. Nebylo kam spěchat.

Odpoledne šel můj pán s Endym a jeho pánem na procházku. Já jsem hlídala. Však jsem také na Endyho pořádně štěkala, když se vrátil. Můj pán nepochopil, že se na Endyho zlobím, že si dovolil odejít, když jsem tady. Nezdvořák jeden.

Pondělí se zvláště vydařilo. Nejenom počasím - to bylo krásně podzimní všechny dny, ale dvořením s Endym. Byli jsme spolu ráno, za asistence pánů, ale také v poledne. To už jsme byli volně na zahradě, pán nás fotil, a vůbec nikdo nám neříkal co máme nebo nemáme. Endy umí krásně laškovat a dovádět. A krásně se umí mazlit. Však jsem nezůstala pozadu.

Využili jsme toho k dalšímu "svázání". Pak už mi bylo jasné, že je potřeba jet domů. Pán se rozloučil s Konderlovými, jsou velmi milí a tradá na Vysokou. Už jsme se oba těšili.

Nemohu zaručit, že budou štěňátka, ale ani pán nelituje času, který prožil u "goralů" a já nemám litovat čeho.

Alma - osobní stránka feny BSP * štěňata k odběru * Jak jsem jela na výstavu * Bernský salašnický pes

e-mail kontakt: cita@seznam.cz * home * hledej