'... sníh miluji ...' - netopýr

Jak jsem byla u ženicha


Alma - osobní stránka feny BSP
štěňata
Jak jsem jela na výstavu
Jak jsem byla u ženicha 2
Jak Bary o panictví přišel
Bernský salašnický pes - o plemeni
zkušenosti dalších chovatelůe-mail kontakt: cita@seznam.cz

Výběr ženicha jsme nechali na poradci chovu, panu Doubkovi. Poradil nám tři junáky. Můj pán se spojil s jejich a vybral Bryna Hanar CS. Zkušeného ostříleného plemeníka.

Pak už jenom zbývalo určit den D. Jak se později ukázalo, není to jen tak. Účinnost nikdy není 100%. Prostě - člověk plánuje, ale nad vznikem nového života vládu nemá. Předchozí hárání probíhala jako 'podle kalendáře'. Ne tak toto. Když šlo o štěňata, bylo všechno jinak.

Nicméně, 9. září to přišlo. Po předchozí přípravě - pán mi vše důkladně vysvětloval - jsme vyrazili na Čáslav.

Aby nedošlo k mýlce: můj pán nebere vážně nějaká "magická" data (9.9.1999). Já z toho mám také srandu. Ale prostě to tak vyšlo.

Do Klešic jsme dorazili o hodinu dříve. Šli jsme se projít. To bylo výborné. Všechno jsem si řádně očuchala. Hned mi bylo jasné, jak to vypadá s místními psy. Setřásla jsem ze sebe poslední zbytky trémy (ehm ... taky jsem se vyprázdnila ...) a už jsme zvonili u Bryna.

Velkou vědu jsme z toho nedělali. Chvilku jsme se s Brynem škádlili - je to 'kořeň' - a potom rychle následovalo naskočení a čtvrthodinové 'svázání'. V autě jsem počkala na pána, který si ještě dlouho povídal s "Brynovými".

... doma jsem dělala strašně důležitou ... Poslouchala jsem totiž, jak se má projevit úspěšné krytí, když si o tom doma četli: "Brzy po nakrytí se většina fen začne vlivem hormonálních procesů psychicky měnit.

Většinou se budoucí matky stávají klidnější ... a mohou se u nich projevovat dříve nevídané chutě."
Vladimíra Jestřábová: Štěňata (výživa, péče, výchova), Dona, 1999

Zahrála jsem to dokonale. Ani jim nebylo divné, že se všechny příznaky projevily tak rychle a přesně. Když já jim chtěla udělat radost ...

Nebudu to natahovat. Užila jsem si 2 měsíce zvýšené péče, výborné stravy (podstrojovali mi), ale nakonec to stejně prasklo - štěňata nebyla.

No jo. Snad příště.

To už půjdeme za panem doktorem Tvarůžkem. Ten tomu rozumí a má zkušenosti jak správně určit den D.

Alma - osobní stránka feny BSP * štěňata k odběru * Jak jsem jela na výstavu * Bernský salašnický pes

e-mail kontakt: cita@seznam.cz * home * hledej