máme to za sebou

Jak jsem jela na výstavu

Speciální klubová výstava švýcarských salašnických psů, Zubří, jaro roku 1999

Alma - osobní stránka feny BSP

štěňata k odběru

jak si mě vybrali a jak to vidí dnes
Bernský salašnický pes - o plemeni
zkušenosti dalších chovatelů
e-mail kontakt: cita@seznam.cz

Bylo to moc důležité - v sobotu výstava a v neděli se mělo rozhodnout o tom, jestli jsem cenná pro chov nebo ne. Pán mě už dlouho dopředu připravoval. Vždycky si mě posadil k noze, řekl: "ukaž zoubky" a pak mi zvedal pysky, strkal ruku mezi čelisti a otvíral je, ..... Potom začal mluvit o tom, že pojedeme na výstavu. Nejhorší byla středa. Poručil mi, abych šla do koupelny a pak mě sprchoval a drhnul šamponem! Taková hrubost. Však jsem s ním potom (asi 10 minut) nemluvila.

V pátek se pán nevrátil v obvyklý čas.

Užila jsem si pěkné nervy, než se vrátil a ujistil mě, že na mě nezapomněl a na výstavu neodjel sám. Ne že bych chtěla někomu ukazovat zubiska, ale proč tam nejet. Vždyť jsem docela pěkná kočka (vlastně pes).

To bylo nádherné! Takových kamarádů, když jsme přijeli na místo. Kam jsem se podívala, všude samý podobný pes. A pánové a paní, co měli kapsy nadité pamlsky.

O výstavě se rozšiřovat nebudu. Nervozita z nás spadla až když bylo po všem. Hodnocení mi udělalo radost.

Nestala jsem se sice žádnou hvězdou, ale dostala jsem jedničku. Jupíííí.

Rychle domů, na procházku, odpočinout a už se těším na příští den. Na uchovnění (bonitaci).

Zase jsme vyrazili brzo ráno. Dnes už jsem byla klidnější. Vždyť mě nečeká žádná hrůza. Pán mě ještě ujišťoval, že žádný výsledek nic nezmění na našem vztahu. Dneska už jsem ukazovala zoubky sama. Pózovala jsem jako modelka ... "chovná I.", potlesk diváků ... "šikovná holka, tak už to máme za sebou", pochválil mne pán, když mě šimral na krku.

Alma - osobní stránka feny BSP * štěňata k odběru * výběr plemene * Bernský salašnický pes

e-mail kontakt: cita@seznam.cz * home * hledej