Texty, které mohou být k pomoci
autor: Ctirad Hrubý (2001–2006)

Nejsem příznivcem zveřejňování tun neužitečných informací, fotografií, atp. (na webu, v časopisech, TV, ...). Přesto jsem vybral několik textů, které by snad mohly někomu posloužit (pro studium nebo hledání odpovědí na palčivé otázky).

Neosloví-li Vás tato nabídka - přejděte ji bez povšimnutí. Zaujme-li Vás - dejte mi vědět. Rád si přečtu Vaše poznámky, případně mohu nabídku rozšířit o další tituly.

Uveřejňuji pouze taková dílka, kde jsem přesvědčen, že neporušuji autorská práva, ani nenapomáhám k obcházení samostatných studijních povinností studentů. Případné využití k jiným, než osobním účelům se mnou prosím konzultujte. Děkuji.

prohlédnistahuj
názevPDFDVITeX
Manipulace
Manipulace, jako způsob mezilidské komunikace. Seminární práce do předmětu Mezilidská komunikace z r. 2001. Stručná úvaha odkrývající základní způsoby manipulace.
X X
Obecná psychologie
Příprava na zkoušku z předmětu Základy psychologie. Zdrojem byly především přednášky pana doc. Salbota z PF UMB Banská Bystrica.
X X
Vývojová psychologie
Příprava na zkoušku z předmětu Základy psychologie. Silnou stránkou této části je zachování stejné šablony pro popis jednotlivých vývojových etap (v sekci charakteristika).
X X
Smrt
Etika – seminární práce.
Poskytování křesťanského poradenství v sekulárním prostředí
Bakalářská práce. Práce sa zabývá poskytování křesťanského poradenství v podmínkách České republiky. Důraz je položen na poskytování křesťanského poradenství v prostředí institucionální diakonie a v církvi. Zmíněny jsou i třecí plochy mezi církví a institucionální diakonií v souvislosti s jeho poskytováním. Práce je členěná do tří hlavních částí: Vymezení pojmu křesťanské poradenství; Východiska pro poskytování křesťanského poradenství; Poskytovatel křesťanského poradenství.

Každý soubor je dostupný v HTML, PDF, DVI a zdrojové (Tex) podobě. Máte-li zájem soubor vytisknout - zvolte stažení PDF souboru (Váš prohlížeč je pravděpodobně nakonfigurován tak, že při kliknutí na PDF dojde ke stahování a zároveň zobrazování souboru - klikněte proto na tuto značku pravým tlačítkem myši a zvolte Uložit cíl jako). Pro prohlédnutí v HTML podobě klikněte na název práce.


Vysvětlivky zkratek (soubory ke stažení):

PDF - pravděpodobně nejvhodnější formát ke stažení; k prohlížení a tisku stačí mít Acrobat Reader (což je zcela běžně dostupný freesoftware nenajdete-li na CD-R, který už doma máte (např. instalace tiskárny či zvukovky, z časopisu, atp.) - stáhněte si Acrobat Reader přímo u výrobce),

DVI - pro ty, kdo vědí o co se jedná,

TeX - pro ty, kdo sázejí text v profesionálním typografickém systému TeX (LaTeX) - asi si výsledek předělají do lepší podoby. Nemá smysl stahovat, nevíte-li o co jde.


Tímto bych chtěl poděkovat panu Donaldovi E. Knuthovi a všem, kdo stojí za vývojem sázecího systému TeX. Díky němu mohu vytvářet profesionálně vyhlížející seminární práce s minimálním úsilím co se týká přemýšlení o formátování textu, tvoření křížových odkazů, obsahů, atp. na své 486-ce. Navíc s dlouhodobou perspektivou (myslím, že do té doby, než mne Pán odvolá z tohoto života), že se nebudu muset každé dva roky přeorientovávat na XX-átou novou verzi programu (jiný způsob ovládání, konverze starých souborů, atp.). Díky.

Děkuji i Linusovi Torvaldsovi za vynikající operační systém Linux a dále všem nadšencům, kteří vytvořili a pod GPL licencí uvolnili tolik vynikajícího softwaru.

omilostněný hříšník - autor stránek * home * hledej * cita@seznam.cz