Gospel koncert
Ramblin Rex

Autor hudby a textů: Ramblin Rex
Zpěv: Ramblin Rex
Hudba: Ramblin Rex - basová kytara, Ramblin Rex - foukací harmonika
živá nahrávka z koncertu
název skladbytypdélkastahuj
Bo Diddleymp3, 128 Kbps, 44 kHz, stereo, 3.57 MB3:54stahuj
Díky laskavému svolení autora zde brzo budou umístěny další hudební ukázky, včetně vyprávění.
Několik informací o "tulákovi" Ramblinovi Rexovi

Ramblin Rex dává do zpěvu všechno Americký zpěvák, který se narodil potomkům českých emigrantů, prošel dlouhou a komplikovanou cestu k vnitřní svobodě, kterou nakonec nalezl v Kristu. Od roku 1993 žije v Trutnově. Po příjezdu hrál na ulicích, v klubech a od roku 1997 spolupracuje se skupinou Luboš Andršt Blues Band.

V sedmnácti letech definitivně ukončil školu a rozhodl se pro dráhu bluesového muzikanta. Blues pro něj znamenal všechno. Vyjadřovalo jeho životní zkušenosti (otec alkoholik a hazardní hráč) i realitu, ve které se sám pohyboval. V brzké době si vypěstoval závislost na alkoholu a drogách. Hned v počátcích své muzikantské dráhy hrál s Frankem Zappou, svým starším spolužákem na střední škole. Nedlouho potom začal propadat alkoholu a v letech 1960-1961 začal kouřit marihuanu a brát drogy (speed). Po dalších třech letech přešel na LSD a heroin. Drogy převzaly kontrolu nad jeho životem.

V roce 1966 se přesunul do San Francisca a připojil k první vlně hippies. Stal se jedním z muzikantů tohoto hnutí. Věřil, že volná láska, LSD a ostatní psychotropní látky pomohou změnit svět. Očekával dokonce spolu s ostatními, že tímto způsobem bude ukončena i válka ve Vietnamu. V té době už ztratil kontrolu sám nad sebou. Mravní bída a beznaděj se pojily s hrůzou a strachem ze smrti.

Ramblin Rex v Polné První kontakt s křesťanstvím prožil na nebezpečné dálnici ze San Diega do Los Angeles, kdy pocítil tváří v tvář strachu ze smrti a překvapující upokojení, že Bůh má jeho život ve svých rukou. Trvalo to ale ještě dlouhých osm let, kdy Ramblin (Tulák) vlivem své nespoutané povahy a okolností balancoval mezi závislostí na alkoholu, drogách a mezi Kristovou záchranou a pomocí. Nakonec byl Boží milostí a mocí vysvobozen a od 4. února 1976 abstinuje od drog a alkoholu. Vypořádal se rovněž s promiskuitním způsobem života.

Kromě hraní, kterým se živí, se věnuje Lost Sheep Ministry - službě ztraceným ovečkám, jakou byl kdysi on sám. Vyhledává je, mluví s nimi a vypráví o naději v Pánu Ježíši Kristu.

Ramblin je příjemný chlapík, vynikající hudebník a pořádný hromotluk.


autor stránek + další mp3 * cita@seznam.cz * 4 duchovní zákony * home