4,5 měsíční Arguta
Arguta
Omni Serve

CMKU/BSP/2467/01


Berňačka, která zůstala ve smečce své mamky.'něco více o mamce'
'něco o mém tátovi'
výchova k agresivitě?
o berňácích obecně
a mých sourozencích

e-mail kontakt autora stránek: cita@seznam.cz
home * hledej


Argutice, péro, Arguťák

(ze života čiperné berňácké holky)

Všechny informace se vztahují k půl roku věku této neposedy. Více o ostatních sourozencích najdete ve srovnávací tabulce.

Váha - 31 kg (polovina ledna)

Stravovací návyky - granule (APORT Family, Berta Growth), ca 3x denně, ad libitum (kolik sežere). Minerály a vitamíny mírně doplňujeme Roboranem, atp.

Přezubení - proběhlo v průběhu prosince (bez problémů). Horní tesáky začátkem ledna.

Povaha - zatím je docela ostřejší, hlídač, velmi mazlivá, sebevědomá, poslušná, výrazně vnímavá, citlivá a komunikativní - pořád někde šmejdí, do všeho "kecá", do všeho se musí zapojit, je jako pružina. Nic si nedá líbit (i když ji máma kázní) (samozřejmě do chvíle, kdy Almě dojde trpělivost, ale to je zřídka). K cizím zvířatům je kamarádská - nejvíce se kamarádila se sousedovic kozou - vylezla si na složené kamené sloupky a "trkala" se s ní.

Dovednosti - hodně okouká od své mámy. Zvláštní výcvik zatím neprovádíme - umí sednout, zůstat a na přivolání přiběhne hnedka (kéž by to vydrželo). Na vodítku chodí v rámci možností slušně. V domě chodí po schodech nahoru i dolů (po volných stupních).

Vše, co jsem zapomněl - krásný dlouhý ocas a kožíšek persiánek.

Nejsrandovnější úkaz - když Argutu hubujeme, a je to vážné, přijde její máma, sedne si před nás a podává tlapku - na usmířenou. Jako by říkala: "tak už se na ní nezlobte, vždyť je ještě malinká". Arguta mamku docela pokouší, ale když je třeba, ví kde najde zastání. Alma je trpělivá máma.

Ctirad Hrubýe-mail kontakt: cita@seznam.cz * home * hledej